Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o promocjach i nowościach, zarejestruj się

Zaufali nam
NOWOŚCI
KATALOGI
UCHWYTY KABLOWE
uchwyty kablowe
WALIZKOWE ZESTAWY NARZĘDZIOWE
uchwyty kablowe
MATRYCE
uchwyty kablowe

Sonel

 • Zobacz wszystkie | Strony: Sonel » wskaźniki napięcia i kolejności faz
 • CMM-40

  Sonel » multimetry

   CMM-40
  Multimetr przemysłowy CMM-40
  Multimetr przemysłowy, będący uniwersalnym przyrządem mierzącym napięcie oraz prąd (stałe i przemienne TRUE RMS), a dodatkowo pojemność, częstotliwość, cykl roboczy (wypełnienie), ciągłość połączeń, rezystancję, temperaturę. Miernik charakteryzuje się dużą odpornością na wpływ warunków atmosferycznych oraz czynników zewnętrznych (IP67).

 • P-1

  Sonel » wskaźniki napięcia i kolejności faz

  P-1
  Wskaźnik napięcia i kolejności faz P-1
  Od podstawowych przyrządów elektrycznych, takich jak wskaźniki, wymaga się, aby były niezawodne, przyjazne w obsłudze oraz spełniały rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Wskaźnik P-1 spełnia te wszystkie wymagania, jednocześnie zapewniając wskazania nie tylko napięcia, obecności fazy i badania ciągłości obwodu, ale również biegunowości, kolejności wirowania faz, umożliwia też test wyłącznika RCD. Co istotne, podstawowa wielkość napięcie - wskazywana z wykorzystaniem diod LED, jest wskazywana również wówczas, gdy urządzenie nie jest zasilane (np. rozładowane baterie).

 • P-2

  Sonel » wskaźniki napięcia i kolejności faz

  P-2
  Wskaźnik napięć P-2
  urządzenie zapewnia wskazania biegunowości, kolejności wirowania faz, umożliwia też test wyłącznika RCD. Ponadto pozwala na pomiar napięcia stałego i przemiennego do 750 V oraz rezystancji; obie te wielkości elektryczne są przedstawione zarówno na wskaźniku diodowym, jak i na wyświetlaczu LCD.

 • CMM-10

  Sonel » multimetry

  CMM-10
  Multimetr CMM-10
  Prosty i niezawodny multimetr, do pomiaru napięć stałych i przemiennych, prądu, rezystancji, pojemności, temperatury oraz cyklu roboczego; z automatycznym i ręcznym wyborem zakresów.

 • CMP-1006

  Sonel » cyfrowe mierniki cęgowe

  CMP-1006
  Cyfrowy miernik cęgowy CMP-1006
  Umożliwia prowadzenie pomiarów przy pomocy cęgów na przewodach o średnicy do 34 mm. Zapewnia:
  pomiar prądu przemiennego (TRUE RMS) i stałego do 1000 A.
  pomiar początkowego prądu rozruchowego (bardzo duża częstotliwość próbkowania - funkcja INRUSH).
  pomiar napięcia stałego i przemiennego (TRUE RMS) do 600 V.
  pomiar rezystancji i test ciągłości połączeń - dźwiękowa sygnalizacja ciągłości obwodu (dla wartości mniejszej od 40 Ω).
  pomiar temperatury (jednostki Fahrenheita i Celsjusza).
  pomiar częstotliwości.
  pomiar cyklu roboczego (wypełnienia).
  test diod.

 • CMP-200

  Sonel » cyfrowe mierniki cęgowe

  CMP-200
  Cęgowy miernik upływu prądu przemiennego CMP-200
  Specjalistyczny przyrząd, przeznaczony do pomiarów prądów przemiennych małej wartości (np. upływu prądu przemiennego) – pomiar z maksymalną rozdzielczością 0,1 mA.

 • CMP-2000

  Sonel » cyfrowe mierniki cęgowe

  CMP-2000
  Cyfrowy miernik cęgowy CMP-2000
  Uniwersalny miernik cęgowy, umożliwiający prowadzenie pomiarów prądu do 2000 A przy pomocy cęgów na przewodach o średnicy do 57 mm i szynoprzewodach do 70 x 18 mm.

 • CMP-400

  Sonel » cyfrowe mierniki cęgowe

  CMP-400
  Cyfrowy miernik cęgowyCMP-400
  Cyfrowy miernik cęgowy przeznaczony do bezpośredniego pomiaru prądu przemiennego do 400 A. Przyrząd pozwala także zmierzyć napięcia stałe i przemienne do 600 V (z wykorzystaniem przewodów pomiarowych). Dodatkowe funkcje to pomiar rezystancji oraz ciągłości połączeń z sygnalizacją akustyczną, oraz pomiar temperatury za pomocą sondy znajdującej się w wyposażeniu miernika.

 • CMP-401

  Sonel » cyfrowe mierniki cęgowe

  CMP-401
  Cyfrowy miernik cęgowy CMP-401 Cyfrowy miernik cęgowy przeznaczony do bezpośredniego pomiaru prądu przemiennego lub stałego do 400 A; pozwala także zmierzyć napięcia stałe i przemienne do 600 V (z wykorzystaniem przewodów pomiarowych). Dodatkowe funkcje to pomiar rezystancji oraz ciągłości połączeń z sygnalizacją akustyczną, pojemności, oraz pomiar temperatury za pomocą sondy znajdującej się w wyposażeniu miernika.
  ze świadectwem wzorcowania

 • CMP-600

  Sonel » cyfrowe mierniki cęgowe

  CMP-600
  Cęgowy miernik prądu z bezprzewodową transmisją danych CMP-600
  pomiar prądu stałego i przemiennego (TRUE RMS) do 600 A.
  pomiar napięcia stałego i przemiennego (TRUE RMS) do 600 V.
  możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego przy przekroczeniu ustalonej wartości MAX/MIN.
  pomiar rezystancji i test ciągłości połączeń:
  dźwiękowa sygnalizacja ciągłości obwodu (dla wartości mniejszej od 100 Ω).
  pomiar częstotliwości.
  test diod.
  bezprzewodowa praca z wieloma nadajnikami.
  współpraca odbiornika CMP-600R z komputerem za pomocą interfejsu USB.

 • DB-1

  Sonel » tablice demonstracyjne

  DB-1
  Tablica demonstracyjna DB-1
  Tablica, pozwalająca na symulację pomiarów elektrycznych oraz uszkodzeń i nieprawidłowości w obwodach. Pozwala na prezentację pomiarów impedancji pętli zwarciowej, parametrów wyłącznika RCD, rezystancji izolacji, ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych. Unikatową cechą jest możliwość prezentowania pomiarów uziemienia zarówno metodami technicznymi (3p, 4p), metodą techniczną z cęgami, metodą dwucęgową, ale również z wykorzystaniem przyrządu do pomiaru pętli zwarcia.

 • DB-THERMO

  Sonel » tablice demonstracyjne

  DB-THERMO
  Tablica DB-THERMO
  nieodzowne urządzenie podczas każdego szkolenia z pomiarów temperatury metodą bezdotykową, oraz z zakresu termowizji z zastosowaniem kamer termowizyjnych. DB-THERMO pozwala zrozumieć zjawiska związane z emisyjnością różnych materiałów, oraz wpływu rodzaju powierzchni na pomiar temperatury.

 • DIT-130

  Sonel » pirometry

  DIT-130
  Pirometr DIT-130
  urządzenie służy do bezkontaktowego pomiaru temperatury, cechuje się stosunkiem średnicy mierzonej plamki do odległości 1:13, oraz zakresem temperatur mierzonych bezprzewodowo od -32 do 380°C. Wyższe temperatury (do 1370°C) mogą być mierzone za pomocą dołączonej standardowo sondy K. DIT-130 zapewnia dużą dokładność pomiaru oraz bogactwo funkcji pomiarowych (temperatura minimalna, maksymalna, średnia, minimalna lub maksymalna ustawiona). Dodatkowo pirometr posiada celownik laserowy i możliwość regulacji współczynnika emisyjności.

 • DIT-500

  Sonel » pirometry

  DIT-500
  Pirometr DIT-500
  Pirometr o stosunku rozmiaru plamki do odległości 1:50 i bardzo szerokim zakresie mierzonej bezdotykowo temperatury (-50...+1600°C), co w połączeniu z ergonomiczną obsługą i bogactwem funkcji (m. in. podwójny celownik laserowy, regulowany współczynnik emisyjności, możliwość współpracy z komputerem jako przystawka rejestrator), stawia go w szeregu najlepszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Do przyrządu dołączone oprogramowanie umożliwiające transmisję zapisanych wyników oraz rejestrację zmian temperatury online bezpośrednio do komptera. DIT-500 zapewnia dużą dokładność pomiaru oraz bogactwo funkcji pomiarowych, dodatkowo posiada celownik laserowy i regulację współczynnika emisyjności.

 • LKZ-1000

  Sonel » lokalizatory przewodów i kabli

  LKZ-1000
  Lokalizator kabli i infrastruktur podziemnychLKZ-1000
  urządzenie dedykowane do wyszukiwania kabli i innych infrastruktur podziemnych. Zestaw nadajnik, odbiornik i akcesoria pozwala na lokalizację zarówno obiektów metalowych (kable), jak i nieprzewodzących prądu (rury PVC, betonowe, itp). Można używać tylko odbiornika lub odbiornika i nadajnika (tryby selektywne), podczas pracy z nadajnikiem dodatkowo mierzona jest głębokość położenia obiektu.

 • LKZ-700

  Sonel » lokalizatory przewodów i kabli

  LKZ-700
  Lokalizator przewodów i kabli LKZ-700
  Lokalizator wykorzystujący zjawiska fizyczne - rozchodzenie się pola elektromagnetycznego - dla określenia zarówno przebiegu trasy przewodów, jak również miejsc występujących w nich uszkodzeń (przerwa, zwarcie). W zależności od rodzaju obwodu i trybu pracy nadajnik generuje pole elektyczne lub magnetyczne (odbierane przez odbiornik), odbiornik zaś pokazuje natężenie odebranego sygnału, co pozwala na określenie położenia lokalizowanego obiektu. Urządzenie stanowi połączenie z jednej strony prostoty obsługi i poręczności, z drugiej wszechstronności umożliwiającej szerokie wykorzystanie. Przyrząd pozwala w zależności od sytuacji, a co za tym idzie, wybranego trybu pracy nadajnika i odbiornika na odnalezienie ukrytych w konstrukcji obiektu lub ziemi elementów (np. przewodów, kabli), do których końców podłączamy sygnał z nadajnika. Poszukiwania mogą odbywać się zarówno w obwodach nieczynnych, jak i będących pod napięciem.

 • LKZ-710

  Sonel » lokalizatory przewodów i kabli

  LKZ-710
  Lokalizator przewodów LKZ-710
  Prosty przyrząd do lokalizacji przewodów znajdujących się pod napięciem oraz identyfikacji zabezpieczeń, może również służyć do sporadycznych lokalizować trasy przewodów w obwodach bez napięcia (przy użyciu dodatkowego zasilania - np. akumulatora 12 V). Dzięki zastosowaniu nadajnika-modulatora generującego własny sygnał o specjalnie dobranej częstotliwości, dokładność znajdowania przewodów w ścianach jest nieporównywalnie wyższa, niż przy użyciu neonówki bezdotykowej.

 • LXP-1

  Sonel » luksomierze

  LXP-1
  Luksomierz LXP-1
  Miernik przeznaczony do badania natężenia oświetlenia do 400 kLx z max. rozdzielczością 0,1 Lx. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania uzyskanych wyników w pamięci przyrządu, a następnie dokonania transmisji danych do komputera. Wyposażenie dodatkowe stanowi program FOTON umożliwiający wykonanie protokołu z pomiarów natężenia oświetlenia zgodnie z normą PN-EN 12464.

 • MIC-10

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-10
  Miernik rezystancji izolacji MIC-10
  umożliwia pomiary rezystancji izolacji napięciami do 1000 V i posiada do wyboru napięcia pomiarowe: 50, 100, 250, 500, 1000 V
  Dodatkowo:
  pomiar pojemności podczas pomiaru RISO,
  pomiar ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych prądem > 200 mA,
  niskonapięciowy pomiar ciągłości obwodu i rezystancji,
  pomiar napięć stałych i przemiennych.

 • MIC-10k1

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-10k1
  Miernik rezystancji izolacji MIC-10k1 do 40 TΩ
  napięcia pomiarowe wybierane w zakresie: 50…10000 V dla (50...1000 V co 25 V, 1...10 kV co 50 V), ciągłe wskazanie mierzonej rezystancji izolacji i prądu upływu, samoczynne rozładowanie pojemności mierzonego obiektu po zakończeniu pomiaru rezystancji izolacji, akustyczne wyznaczanie pięciosekundowych odcinków czasu ułatwiające zdjęcie charakterystyk czasowych, ustawiany czas pomiaru - maksymalnie 99'59'’, odmierzane czasy pomiaru T1 , T2 i T3 dla pomiaru jednego lub dwóch współczynników absorpcji z zakresu 1...600 s, pomiar współczynników absorpcji AB1, AB2, DAR, PI, wskazanie rzeczywistego napięcia pomiarowego podczas pomiaru, prąd pomiarowy 1,2 mA, 3 mA lub 5 mA, pomiar rezystancji izolacji metodą dwu- oraz trójprzewodową, pomiary z wykorzystaniem przewodów o długości do 20 m, zabezpieczenie przed pomiarem obiektu pod napięciem, obsługa AutoISO-5000 (przy napięciu do 5 kV), pomiar pojemności podczas pomiaru RISO, pomiar temperatury (z wykorzystaniem dodatkowej sondy WASONT1), pomiar napięciem schodkowym (SV), pomiar współczynnika rozładowania dielektryka (DD), lokalizacja uszkodzenia (dopalanie).

 • MIC-2

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-2
  Przyrząd do pomiaru rezystancji izolacji MIC-2
  Najmniejszy na rynku cyfrowy dwuzakresowy przyrząd do pomiaru rezystancji izolacji w instalacjach elektrycznych. Posiada napięcia pomiarowe 250 i 500 V. Przyrząd cechuje niezawodność oraz prosta obsługa, połączona z zakresem pomiarowym do 2 GΩ.Dodatkowo umożliwia pomiar napięć stałych i zmiennych do 600 V oraz niskonapięciowy pomiar rezystancji do 2000 Ω. Przyrząd charakteryzuje bardzo prosta obsługa, a także mała gabarytowo i ergonomiczna obudowa.

 • MIC-2500

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-2500
  Miernik do badań rezystancji izolacji kabli MIC-2500
  oraz przewodów i instalacji elektrycznych z napięciem z zakresu 50...2500 V z płynną regulacją co 10 V.
  Dodatkowo:
  pomiar prądu upływu,
  niskonapięciowy pomiar ciągłości obwodu i rezystancji,
  pomiar napięć stałych i przemiennych.

 • MIC-2505

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-2505
  Miernik MIC-2505 do pomiarów rezystancji izolacji
  napięciami: 500, 1000, 2500 V.
  Przyrząd umożliwia:
  pomiar rezystancji izolacji dwuprzewodowy,
  pomiar rezystancji izolacji trójprzewodowy,
  pomiar napięcia.

 • MIC-2510

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-2510
  Miernik MIC-2510 do pomiarów rezystancji izolacji
  napięcia: 100, 250, 500, 1000, 2500 V. Przyrząd posiada dodatkowo płynną regulację w zakresie 50…2500V co 10V. Współpracuje z zewnętrznym adapterem AutoISO-2500 do automatycznych pomiarów kabli i przewodów wielożyłowych.
  Dodatkowo:
  pomiar pojemności podczas pomiaru RISO,
  pomiar prądu upływu,
  pomiar ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych prądem > 200 mA,
  pomiar napięć stałych i przemiennych,
  temperaturę w trakcie pomiaru izolacji (za pomocą zewnętrznej sondy temperaturowej ST-1)

 • MIC-30

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-30
  Miernik rezystancji izolacji MIC-30
  przeznaczony do pomiarów pod napięciami: 50, 100, 250, 500, 1000 V. Przyrząd posiada dodatkowo płynną regulację w zakresie 50…1000 V co 10V.
  Dodatkowo:
  pomiar pojemności podczas pomiaru RISO
  pomiar prądu upływu,
  pomiar ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych prądem > 200 mA,
  niskonapięciowy pomiar ciągłości obwodu i rezystancji,
  pomiar napięć stałych i przemiennych.

 • MIC-5000

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-5000
  Miernik MIC-5000
  przeznaczony jest do bezpośrednich pomiarów rezystancji izolacji linii kablowych, transformatorów, silników i innych urządzeń elektroenergetycznych napięciami 250, 500, 1000, 2500, 5000 V z zakresem do 5 TΩ. Przyrząd posiada dodatkowo płynną regulację w zakresie 250…5000 V co 50 V.
  Dodatkowo pomiar:
  prądu upływu,
  napięć stałych i przemiennych.

 • MIC-5005

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-5005
  Miernik rezystancji izolacji MIC-5005
  umożliwia przeprowadzenie następujących pomiarów:
  rezystancji izolacji – napięciem wybieranym spośród 100, 250, 500, 1000, 2500 lub 5000 V.
  rezystancji izolacji – dowolnym, wybranym przez użytkownika napięciem z zakresu 50..5000 V (z krokiem 10 lub 25 V).
  współczynników DAR, PI lub Ab1, Ab2.
  rezystancji izolacji napięciami narastającymi schodkowo (SV)
  wskaźnika rozładowania dielektryka (DD).

 • MIC-5010

  Sonel » mierniki rezystancji izolacji

  MIC-5010
  Miernik rezystancji izolacji MIC-5010
  zapewnia przeprowadzenie następujących pomiarów:
  rezystancji izolacji – napięciem wybieranym spośród 100, 250, 500, 1000, 2500 lub 5000 V.
  rezystancji izolacji – dowolnym, wybranym przez użytkownika napięciem z zakresu 50..5000 V (z krokiem 10 lub 25 V).
  współczynników DAR, PI lub Ab1, Ab2.
  rezystancji izolacji napięciami narastającymi schodkowo (SV)
  wskaźnika rozładowania dielektryka (DD).
  ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych prądem ≥200 mA,
  umożliwia ustawiane limitu minimalnej rezystancji izolacji i maksymalnej rezystancji

 • MMR-620

  Sonel » mierniki małych rezystancji

  MMR-620
  Miernik małych rezystancji MMR-620
  zapewnia wysoką dokładność (rozdzielczość pomiaru 1 µΩ). Duży prąd pomiarowy dla poszczególnych podzakresów oraz odpowiednie tryby pracy, umożliwiają wykonywanie pomiarów również obiektów o charakterze indukcyjnym (transformatory, silniki). O wszechstronności wykorzystania decydują specjalne funkcje, pozwalające wykorzystać przyrząd również w cyklu produkcyjnym do pomiarów seryjnych, na przykład podczas kontroli dużych partii.

 • MMR-630

  Sonel » mierniki małych rezystancji

  MMR-630
  Miernik małych rezystancji MMR-630
  zapewniający bardzo wysoką dokładność (rozdzielczość pomiaru 0,1 µΩ). Duży prąd pomiarowy dla poszczególnych podzakresów oraz odpowiednie tryby pracy, umożliwiają wykonywanie pomiarów również obiektów o charakterze indukcyjnym (transformatory, silniki). O wszechstronności wykorzystania decydują specjalne funkcje, pozwalające wykorzystać przyrząd również w cyklu produkcyjnym do pomiarów seryjnych, na przykład podczas kontroli dużych partii.

 • MPI-502

  Sonel » mierniki wielofunkcyjne

  MPI-502
  Wielofunkcyjny miernik instalacji elektrycznych MPI-502
  przeznaczony do pomiarów:
  impedancji pętli zwarcia z rozdzielczością 0,01 Ω (również w instalacjach z wyłącznikami RCD)
  parametrów wyłączników RCD typu AC i A
  ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych

 • MPI-505

  Sonel » mierniki wielofunkcyjne

  MPI-505
  Cyfrowy miernik wielofunkcyjny MPI-505
  przeznaczony do pomiarów:
  impedancji pętli zwarcia (również w instalacjach z RCD)
  parametrów wyłączników RCD
  rezystancji izolacji
  ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych
  sprawdzania kolejności faz

 • MPI-520

  Sonel » mierniki wielofunkcyjne

  MPI-520
  Cyfrowy miernik wielofunkcyjny MPI-520
  Umożliwia wykonanie wszystkich pomiarów w instalacji elektrycznej przewidzianych normą PN-EN 61557:
  impedancja pętli zwarcia – również w obwodach z wyłącznikami RCD
  parametry wyłączników RCD
  rezystancja izolacji
  rezystancja uziemienia
  ciągłość połączeń ochronnych i wyrównawczych
  Z powodzeniem zastępuje pojedyncze urządzenia stosowane do pomiarów przeciwporażeniowych.

 • MPI-525

  Sonel » mierniki wielofunkcyjne

  MPI-525
  Cyfrowy miernik wielofunkcyjny MPI-525
  Umożliwia wykonanie wszystkich pomiarów przewidzianych normą PN-EN 61557:
  impedancja pętli zwarcia
  parametry wyłączników RCD
  rezystancja izolacji
  rezystancja uziemienia
  ciągłość połączeń ochronnych i wyrównawczych
  Umożliwia dodatkowo pomiary rezystancji izolacji napięciem do 2500 V

 • MPI-530

  Sonel » mierniki wielofunkcyjne

  MPI-530
  Miernik wielofunkcyjny MPI-530
  pozwala na wykonanie wszystkich pomiarów w instalacji elektrycznej zgodnie z normą PN-EN 61557:
  impedancja pętli zwarcia
  parametry wyłączników RCD
  rezystancja izolacji
  rezystancja uziemienia
  ciągłość połączeń ochronnych i wyrównawczych

 • MRP-201

  Sonel » mierniki do zabezpieczeń różnicowoprądowych

  MRP-201
  Miernik do zabezpieczeń różnicowoprądowych MRP-201
  Specjalistyczny przyrząd do pomiarów wszystkich rodzajów wyłączników róźnicowoprądowych – bezzwłocznych, krótkozwłocznych, selektywnych; typu AC, A oraz B. Pozwala na pomiar prądu zadziałania, czasu zadziałania w zależności od natężenia prądu różnicowego, rezystancji przewodu ochronnego oraz napięcia dotykowego. Pomiary mogą być wykonywane pojedynczo lub seriami w trybach automatycznych (wszystkie zadane pomiary dla danego przebiegu lub dla wszystkich przebiegów), również możliwy jest jednoczesny pomiar prądu i czasu zadziałania (przy jednym wyzwoleniu wyłącznika RCD).

 • MRU-105

  Sonel » mierniki rezystancji uziemienia i gruntu

  MRU-105
  Miernik rezystancji uziemienia i rezystywności gruntu MRU-105
  umożliwia pomiary rezystancji uziemień metodą techniczną (3p, 4p), również z użyciem dodatkowych cęgów (uziemienia wielokrotne – bez konieczności rozpinania złącz kontrolnych). Pomiar prądem o częstotliwości 125 Hz zapewnia dużą odporność na zakłócenia od sieci energetycznej.
  Uzupełnieniem możliwości przyrządu są pomiary rezystywności gruntu, oraz niskich rezystancji (metodą 2p oraz 4p).

 • MRU-120

  Sonel » mierniki rezystancji uziemienia i gruntu

  MRU-120
  Miernik rezystancji uziemienia i rezystywności gruntu MRU-120
  do pomiaru rezystancji uziemień metodą techniczną (3p, 4p), również z użyciem dodatkowych cęgów (uziemienia wielokrotne – bez konieczności rozpinania złącz kontrolnych), oraz metodą dwucęgową - w niektórych sytuacjach możliwy pomiar bez konieczności stosowania sond pomocniczych wbijanych do gruntu.
  Przyrząd dedykowany do pomiarów uziemień w energetyce - zakres pomiarowy (pomiary zgodne z normą PN-EN 61557) od 0,30 Ω.
  Uzupełnieniem możliwości przyrządu są pomiary rezystywności gruntu, oraz ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych.

 • MRU-20

  Sonel » mierniki rezystancji uziemienia i gruntu

  MRU-20
  Miernik rezystancji uziemienia
  umożliwia pomiar uziemień metodą techniczną oraz pomiar ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych. Przyrząd cechuje łatwość obsługi, wysoka odporność na zakłócenia oraz duża dokładność.
  Pozwala na wykonywanie pomiarów:
  rezystancji uziemień z wykorzystaniem elektrod pomocniczych metodą 3p, pomiary przy rezystancji sond pomocniczych do max. 50 kΩ,
  rezystancji metodą 2p,
  ciągłości połączeń wyrównawczych i ochronnych (spełniający wymogi PN-EN 61557 - 4)-prądem 200 mA z funkcją autozerowania

 • MRU-200

  Sonel » mierniki rezystancji uziemienia i gruntu

  MRU-200
  Miernik rezystancji uziemienia i rezystywności gruntu MRU-200
  w mierniku zastosowano wszystkie znane metody pomiaru rezystancji uziemień, co zdecydowanie wyróżnia go spośród innych przyrządów. Badania mogą być wykonywane metodą techniczną (3p, 4p), również z użyciem dodatkowych cęgów (uziemienia wielokrotne), ale także metodą dwucęgową oraz udarową (pomiar impedancji uziemienia). Metoda dwucęgowa pozwala na wykonywanie w niektórych sytuacjach pomiarów rezystancji uziemień bez konieczności stosowania sond pomocniczych wbijanych do gruntu; metoda udarowa zaś znajduje zastosowanie podczas diagnozowania uziemień odgromowych, ale również umożliwia wykonywanie pomiarów uziemień rozległych, wielokrotnych, połączonych również pod ziemią, bez konieczności ingerencji w obwód.

 • MRU-21

  Sonel » mierniki rezystancji uziemienia i gruntu

  MRU-21
  Miernik rezystancji uziemienia MRU-21
  umożliwiający pomiar uziemień metodą techniczną oraz pomiar ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych. Przyrząd cechuje łatwość obsługi, wysoka odporność na zakłócenia oraz duża dokładność.
  Pozwala na wykonywanie pomiarów:
  rezystancji uziemień z wykorzystaniem elektrod pomocniczych metodą 3p, pomiary przy rezystancji sond pomocniczych do max. 50 kΩ,
  rezysytancji 2p,
  ciągłości połączeń wyrównawczych i ochronnych (spełniający wymogi PN-EN 61557 - 4)-prądem 200 mA z funkcją autozerowania.

 • MZC-200

  Sonel » mierniki rezystancji pętli zwarcia

  MZC-200
  Miernik rezystancji pętli zwarciowej MZC-200
  Przyrząd do pomiarów w sieciach odbiorczych, gdzie składowa reaktancyjna impedancji pętli zwarciowej jest pomijalnie mała i wartości składowej reluktancyjnej praktycznie pokrywają się z wartościami impedancji. Pomiary w sieciach 230/400 V.

 • MZC-304

  Sonel » mierniki impedancji pętli zwarcia

  MZC-304
  Miernik o pomiarów impedancji pętli zwarcia MZC-304
  Przyrząd do pomiarów impedancji pętli zwarcia (sieci 230/400 V) oraz ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych. Pomiary pętli zwarcia wykonywane są z rozdzielczością 0,01 Ω (również podczas pomiarów w sieciach zabezpieczonych wyłącznikami RCD). Podświetlana klawiatura oraz obudowa o stopniu ochrony IP67 odporna na uszkodzenia ułatwiają pracę w trudnych warunkach.

 • MZC-305

  Sonel » mierniki rezystancji pętli zwarcia

  Miernik impedancji pętli zwarciaMZC-304
  Umożliwia pomiary w sieciach o bardzo szerokim zakresie napięć (100...750 V) oraz w instalacjach przemysłowych 400/690 V. Rozdzielczość wyniku pomiaru wynosi 0,01 Ω (również podczas pomiarów w sieciach zabezpieczonych wyłącznikami RCD)

 • MZC-306

  Sonel » mierniki impedancji pętli zwarcia

  MZC-306
  Miernik impedancji pętli zwarcia MZC-306
  umożliwia pomiar w sieciach o bardzo szerokim zakresie napięć (100...750 V) – umożliwia również pomiary w instalacjach przemysłowych 400/690 V. Rozdzielczość wyniku pomiaru wynosi 0,01 Ω (również podczas pomiarów w sieciach zabezpieczonych wyłącznikami RCD). Obudowa wykonana w stopniu ochrony IP54 jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, zaś ustawiana w kilku możliwych położeniach pokrywa pozwala na wygodne przenoszenie i użytkowanie przyrządu w różnych pozycjach.

 • MZC-310S

  Sonel » mierniki impedancji pętli zwarcia

  Silnoprądowy miernik impedancji pętli zwarcia MZC-310S
  Silnoprądowy miernik impedancji pętli zwarcia MZC-310S
  oprócz pomiarów w sieciach odbiorczych (dla pomiarów impedancji pętli zwarciowej wystarczająca rozdzielczość 0,01 Ω) oferuje wykonanie pomiarów impedancji pętli zwarciowej z rozdzielczością 0,1 mΩ; co pozwala na dokładny pomiar również w obwodach, gdzie mogą wystąpić bardzo duże wartości prądów zwarciowych (w sieciach rozdzielczych i odbiorczych zabezpieczonych wyłącznikami wysoko prądowymi). Dokładność pomiaru zapewnia użyta metoda czteroprzewodowa oraz przepływ prądu pomiarowego w impulsie 150/280 A.
  Świadectwo wzorcowania.

 • P-3

  Sonel » wskaźniki napięcia i kolejności faz

  P-3
  Wskaźnik napięć P-3
  Wskaźnik P-3 posiada wszystkie cechy dostępne w modelu P-2, a ponadto umożliwia uzgadnianie fazy, - funkcję przydatną w sytuacji kiedy konieczne jest zidentyfikowanie fazy (L1,L2,L3) w danym obwodzie elektrycznym.

 • TKF-12

  Sonel » testery kolejności faz

  TKF-12
  Tester kolejności faz TKF-12
  Prosty w obsłudze tester, pozwalający na określenie prawidłowości podłączeń w instalacji trójfazowej. Tester kolejności wirowania faz sygnalizuje zgodne lub przeciwne podłączenie, dodatkowo pokazuje również symetrię napięć w poszczególnych fazach.

 • TKF-13

  Sonel » testery kolejności faz

  TKF-13
  Tester kolejności faz i kierunku obrotów silnika TKF-13
  Unikatowe urządzenie pozwalające nie tylko określić prawidłowość podłączeń w instalacji trójfazowej (m.in. kolejność wirowania faz), ale również sprawdzić obroty silnika, przy czym możemy zarówno określić kierunek wirowania pracującego silnika, jak też sprawdzić, czy po podłączeniu zgodnie z opisem wirnik silnika będzie obracał się w poprawnym kierunku.

 • VT-2

  Sonel » wskaźniki napięcia i kolejności faz

  VT-2
  Wskaźnik napięć AC VT-2
  Prosty w użyciu, bezdotykowy tester napięcia przemiennego, sygnalizujący występowanie napięcia poprzez świecenie końcówki oraz emisję sygnału dźwiękowego. Dedykowany dla elektryków, pracowników serwisu, konserwatorów i właścicieli budynków do szybkiego testowania obwodów zasilających.

 • Zobacz wszystkie | Strony: Sonel » wskaźniki napięcia i kolejności faz
 
Dostawcy:  Klauke, Cembre, Makita, Stanley, Sonel Produkty  Włókno szklane do przeciągania kabli i przewodów, wciągarki do kabli, rolki kablowe proste i kątowe, narzędzia izolowane, korowarki, korowarka, ręczne i stacjonarne praski hydrauliczne, głowice hydrauliczne, pompy hydrauliczne, elektronarzędzia, praska do kabli, nożyce zapadkowe, końcówki kablowe, mierniki wielofunkcyjne, nożyce zębatkowe, mierniki Sonel analizatory sieci, zestawy do bezpiecznego cięcia kabli, osprzęt elektryczny, krańcówki, dławice, skrzynki, nożyce izolowane do kabli, nożyce do bezpiecznego cięcia pod napięciem, nożyce do kabli, nożyce do recyklingu, wyposażenie rodzielnic elektrycznych, klucze izolowane, nozyce izolowane, wkrętaki izolowane, narzędzia ppn, klucze płaskie izolowane, klucze nasadowe izolowane, narzędzia dla elektryków, zaciskarka do tulejek, Klauke K22, Klauke EK60/22, Klauke HK60/22 Usługi:  serwis pomp i urządzeń hydraulicznych, serwis prasek kablowych ph4, ph6, ph46, serwis prasek Klauke, Cembre